Muharrem (AŞURE) Ayınız Mübarek Ola..


Aşure gecesi, Muharrem ayının onuncu gecesidir. Muharrem ayı, Kur’an-ı Kerimde kıymet verilen dört aydan biridir.  Aşure, bu ayın en kıymetli gecesidir. Allahü teala, birçok duaları Aşure günü kabul buyurdu. aşure

Adem (a.s.) tevbesinin kabul olması, Nuh (a.s.) gemisinin tufandan kurtulması, Yunus (a.s.) balığın kardından çıkması, İbrahim (a.s.) Nemrud’un ateşinde yanmaması, İdris (a.s.) diri olarak göğe çıkarılması, Yakup (a.s.) oğlu Yusuf (a.s.) kavuşması ve gözlerindeki perdenin kalkması, Yusuf (a.s.) kuyudan çıkması, Eyyub (a.s.) hasatalıktan kurtulması, Musa (a.s.) Kızıldenizden geçip Firavunun boğulması ve İsa (a.s.) viladeti ve yehudilerin öldürmesinden kurtulup, diri olarak göğe çakırılması hep Aşure günü olmuştur.

Bu ayda imkan dahilinde evimize alışveriş etmeli, hasta ziyareti yapılmalı, aile reisinin fertlerine harçlık verilmesi, göze sürme çekmek, hayırlar işlemek ve bolca ibadet etmek vs.. sayısız sevabın alınacağı bildirilmektedir.

Ömrünüz Aşure gibi bereketli ve sıhattli geçmesi dileğimle..

Sekine_Dua_A Sekine_Dua_B

Reklamlar

Hakkında Ayşegül Karayel
Yaşamla ilgili bilgi ve deneyimlerime bu sahada devam etmekteyim. Beni takip etmeye devam ediniz , çünkü ben sizi daima takip ediyor olacağım..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: